Më shumë se 150 km/h, Max Verstappen vozit vetëm me njërën dorë

Formula 1 30 Mars 2022 15:41

Kampioni i botës në Formula 1, Max Verstappen vazhdon të bëjë çmenduria në garat e fundit.

Verstappen arriti të pozicionohet i pari në Cmimin e Madh të Arabisë Sauditë gjatë vikendit të kaluar.

Kamerat që janë të vendosura tek makinat kanë kapur një moment ku shihet Max duke vozitur vetëm me një dorë me një shpejtësi më shumë se 150 km/h.

Ai u detyra ta bëjë këtë, pasi një qese e plastikës ra në makinën e tij dhe e pengonte pilotin gjatë vozitjes.

Pamje:

/LIGSport

-->