“Më thërrasin gladiator, ja pse e mbaj maskën! Nuk e di pse vëllait tim nuk i eci”

Kombëtarja 11 Shtator 2019 16:36

Klaus Gjasula, mesfushori i Shqipërisë, që ka luajtur ndeshjen e parë si titullar me kombëtaren, ka folur për suksesin: “Ishte e rëndësishme të tonim, duke qenë se vinim pas humbjes me Francën. Tani na pret një nale ndaj Turqisë, por nëse luajmë me këtë grintë dhe kështu në sulm, besoj se mund t’ia dalim”.

 

“Më thërrasin gladiator, ja pse e mbaj maskën! Nuk e di pse vëllait tim nuk i eci.Pse e mbaj kasketën në kokë? Sepse kohë më parë theva një kockë te koka dhe duhet të mbrohesha. E hoqa kasketën njëherë në një ndeshje dhe portieri i ekipit tim me grusht në tentativë për të hequr topin me goditi aty… Nga aty, e vura prapë dhe nuk e heq më. Më thërrasin gladiator në Gjermani!”.

“Unë më i mirë se vëllai (Jurgen Gjasula)? Jo, jo! Ai ka qenë lojtar shumë i mirë, por nuk e di pse nuk i eci me kombëtaren. /telesport.al/

-->