Mergim Vojvoda luajti 90 minuta për Torinon, kështu u vlerësua pas asistit

Futboll 15 Janar 2022 17:03


Futbollisti i Kosovës, Mërgim Vojvoda dhuroi një asistim të mrekullueshëm sot në ndeshjen ndaj Sampdorias, shkruan Insporti.

Vojvoda nga SofaScore u vlerësua me notën 7.7 dhe luajti për 90 minuta.

Sampdoria zhvilloi takimin ndaj Torinos në kuadër të xhiros së 22’të të Serie A, ku triumfuan këta të fundit me rezultat 2-1.

/Insporti.com

-->