Mësohen kundërshtarët e mundshëm të Gjilanit dhe Prishtinës në Ligën e Evropës

Futboll 10 Gusht 2020 13:23

Gjilani dhe Prishtina janë dy skuadrat kosovare që marrin pjesë këtë vit në Ligën e Evropës.

Nën kampioni i Kosovës, Gjilani në rast se mposht Tre Pennen e San Marinos do të përballet me skuadrën e Apoelit të Qipros.

Ndërsa, Prishtina për kundërshtarë të radhës do ta ketë skuadren Union Titus Petange të Luksemburgut.

Të dyja ekipet kosovare fillojnë aventurën evropiane nga raundi preliminar në Ligën e Evropës.

Image

Prishtina luan në udhëtim tek skuadra nga Gjibraltari, Lincoln red IMPS, ndërsa Gjilani te Tre Penne e Andorrës. /Insporti.com/

Image

-->