Mësohet kuptimi i këtij gjesti të Leo Messit në festën e golit ndaj Liverpoolit

Futboll 02 Maj 2019 09:32

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi ka kritikuar trajtimin që ‘Camp Nou’ i ka bërë Philippe Coutinhos në javët e fundit, me fishkëllima të shumta duke u drejtuar ndaj brazilianit edhe gjatë fitores 3:0 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Coutinho, i cili u erdhi nga Liverpuli në janar të vitit 2018, kishte një mbrëmje të dobët dhe u zëvendësua Nelson Semedo dhe u ndesh me fishkëllimat e tifozëve.

Mesai, i cili shënoi dy gola të mahnitshme për të vënë Barcelonën në kontrollin e ndeshjes, doli në mbrojtje të shokut të skuadrës së tij.

“Kjo është një kohë kur ne duhet të jemi më të bashkuar se kurrë, si lojtarë dhe tifozë”, tha ai në fundin e ndeshjes. “Nuk është koha për të kritikuar askënd, fishkëllimat kundër Coutinhos janë të shëmtuar, duhet të jemi së bashku”, tha Messi.

Zëvendësuesi Ousmane Dembele humbi një shans të madh për ta bërë atë 4-0. “Katër do të kishte qenë më mirë se tre, por është ende një rezultat shumë i mirë”, shtoi Messi.

“3-0 është një rezultat shumë i mirë, kualifikimi nuk është e vendosur sepse ne do të shkojmë në një stadium historik dhe do të kërkojmë shumë, por jemi shumë të kënaqur.”

Goli i dytë i argjentinasit ishte një goditje e mahnitshme dhe ai ishte i lumtur me mënyrën se si shkoi. “Ajo shkoi në mënyrë spektakolare, unë pashë hapsirë dhe për fat të mirë, kjo është ajo ku shkoi,” tha Messi.

-->