Messi me Argjentinën para ndeshjes vendimtare – publikohen formacionet zyrtare

Futboll 23 Qershor 2019 20:22

Sonte zhvillohet ndeshja vendimtare ndërmjet Katarit dhe Argjentinës në kuadër të Kupës së Amerikës.

Kombëtarja e Argjentinës e ka fitoren e detyruar nëse dëshiron kalimin tutje, ndërsa mysafirët e Katarit janë të kënaqur edhe me barazim.

Këtë ndeshje trajneri Lionel Scaloni ka vendosur një Argjentinës krejtësisht të ndryshme nga dy ndeshjet e para.

Lautaro Martinez dhe Sergio Aguero startojnë së bashku në vijën e sulmit, ndërsa do të kenë mbështetjen e yllit të Barcelonës.

Ndeshja starton nga ora 21:00, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

-->