Messi në garë për çmimin “Puskas Award”

Futboll 02 Shtator 2019 14:12

Futbollisti argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi është nonimuar nga FIFA për çmimin “Puskas Award”.

Messi është kishte shënuar një gol të bukur kundër Real Betisit në muajin mars.

Në këtë listë janë edhe Juanfer Quintero me gjuajtjen e tij të lirë ndaj Racing Club dhe goli i Daniel Zsorit për Debrecenin.

Fituesit do të shpallen më 23 shtator, në ceremoninë e FIFA-s që do të mbahet në Milano. /Insporti.com/

-->