Messi ribashkohet me ish-shokët e tij të Barcelonës

Futboll 25 Janar 2022 10:20

Sulmuesi argjentinas, te PSG që nga qershori i kaluar, ka përfituar nga pushimi i kombëtares dhe mosthirrja e tij me skuadrën e Lionel Scalonit për të udhëtuar në Barcelonë dhe për të ngrënë darkë me ish-bashkëlojtarët e tij Sergio Busquets, Jordi Alba dhe trajnerin aktual dhe gjithashtu një miku të vjetër, Xavi Hernandez.

Të katër u shoqëruan nga partneret e tyre dhe mori pjesë edhe Pepe Costa, një ish-punonjës i Barcelonës, i cili ishte shumë i afërt me Messin.

Edhe pse prania e Leos në Barcelonë ndezi thashethemet për një rikthim të mundshëm, argjentinasi u kthye vetëm për darkë dhe për të festuar ditëlindjen e Xavi Hernandez, i pari që jetonte në pankinën e Barcelonës. Trajneri mbush 42 vjeç këtë të martë.

-->