Messi tregon pse Barcelona humbi ndeshjen ndaj Romës

Futboll 16 Maj 2018 12:24

Barcelona këtë edicion është rrëzuar nga Champions League në çerekfinale nga AS Roma, pasi vendasit përmbysen rezultat prej 4-1.

Katulunasit po shkonin në Romë, për të zhvilluar takim komod ndaj kundërshtarit në çerkerfinale të ligës së kampionëve, mirëpo e kundërta ndodhi. Roma u zgjua nga gjumi dhe me ndihmën e tifozëve të cilët ishin në maksimum të zhurmshëm, arritën të fitojnë takimin 3-0.

Lionel Messi që pritej të luftonte edhe për Champions League dhe në verë për Kupën e Botës dhe të arrinte sukses të cilin nuk e ka përjetuar askush pas afro 2 muajve është deklaruar për këtë ndeshje.

“Ishin aq të frikësuar sa nuk e bëmë jashtqitjen, ishim me një këmbë në gjysmëfinale”, ishin fjalët e para të Messit.

Ai potencoi faktin se Barcelona këtë sezon do të mund të siguronte tripletën sepse ishin shumë afër gjysmëfinaleve.

“Ishim aq afër gjysmëfinales, për në është shumë vështirë, në rastin e Real Madridin ata mund të paraqite dobët dhe prapë të fitojnë, ne duhet të jemi shumë më të mirë se kundërshtarit për fituar”, tha Messi për mediumin TyC Sports. /Insporti.com