Messi vendosi rekord të ri ndaj Mallorcas

Futboll 14 Qershor 2020 08:40

Lionel Messi ka vendosur mbrëmë një rekord të ri në La Liga, pas fitores së Barcës kundër Mallorca.

Ylli argjentinas u përfshi direkt në tri gola, duke dhënë dy asistime për shokët e skuadrës, si dhe duke shtuar një gol.

Kështu, Leo është bërë lojtari i parë që të shënojë 20+ gola në 12 sezone radhazi në La Liga.

Me dy asistimet e mbrëmshme, Messi shkon në 14 asistime në total në këtë kampanjë të La Liga, duke u bërë tashmë golashënuesi më i mirë, por edhe asistuesi më i mirë në La Liga.

-->