Mick Schumacher flet pasi u lirua nga spitali, zbulon gjendjen e tij shëndetësore

Sporte të tjera 26 Mars 2022 23:40

Piloti i Haas, Mick Schumacher është liruar nga spitali tashmë dhe ndihet mirë, teksa nuk ka hezituar t’i falënderoj të gjithë ata që  

Mick, i cili është djali i pilotit legjendar të Formula 1, Michael Schumacher, pësoi një goditje të rëndë në kthesën 12 – duke u përplasur me murin që e dëmtoi rëndë automjetin e tij.

Gjermani i ri ishte duke vozitur me shpejtësi rreth 274 km/h dhe përplasja e tij ishte e frikshme, saqë pas kontrolleve të para, u dërgua në Spitalin e Forcave të Armatosura King Fahad në Jeddah, për kontrolle të mëtejshme.

https://insajderi.org/pamje-te-renda-djali-i-legjendes-se-formula-1-peson-aksident-te-frikshem/?fbclid=IwAR3UHjmbWJoBX9T7tL2BVDebKeNNISBsdpDAHdc4cJiiBB7VuOLh6VkGiCw

Megjithatë, tani Schumacher është lajmëruar dhe ka konfirmuar se ndihet mirë, teksa është rikthyer përsëri në hotelin ku po qëndron në Jeddah.

Schumacher ka shfrytëzuar profilin e tij privat për të falënderuar të gjithë për kujdesin e treguar dhe mesazhet e dërguara.

“Përshëndetje të gjithëve, thjesht doja të them se jam mirë. Faleminderit për mesazhet e mira. Makina e Haas ndihej mirë, do të kthehemi më të fortë”, ka shkruar Schumacher. 

-->