Miguel Leon Tyson tregon nuancat prej legjende të boksit gjatë stërvitjes me babain e tij

Sporte të tjera 21 Nëntor 2021 11:50

Djali i legjendës së boksit, Miguel Leon Tyson shfaqi aftësitë e tij mbresëlënëse të boksit ndërsa ushtronte me babanë e tij, përcjell Insporti.

Tyson tregoi se molla nuk bie shumë larg nga pema kur bëhet fjalë për aftësitë e boksit të Miguel, i cili mahniti fansat me shfaqjen e tij.

Credit: PA

Legjenda e boksit ngarkoi videon në Instagramin e tij, me Miguel që gjuante majtas dhe djathtas.

Iron Mike ndërtoi një trashëgimi të jashtëzakonshme në kategorinë e peshave të rënda dhe mbahet mend me dashuri për stilin e tij të egër të boksit dhe fuqinë e nokautit.

Tyson u tërhoq nga boksi pasi pësoi humbje të njëpasnjëshme kundër Danny Ëilliams dhe Kevin McBride në vitin 2004 dhe respektivisht 2005. /Insporti.com

-->