Miku i Rossit ofendon rëndë Marquezin pasi ai kërkon falje (VIDEO)

Moto GP 08 Prill 2018 22:09

Incidenti mes Marc Marquez dhe Valentino Rossit, ku spanjolli goditi legjendën italiane që e largoi nga shtegu, është bërë edhe më kontraverz. Pas garës Marc Marquez ka shkuar tek kampi i Rossit për të kërkuar falje për gjestin jo sportiv të bërë në gjatë garës.

Kampi i Rossit ka reaguar ashpër ndaj tentim kërkim faljes së Marquezit, të cilit iu tha të largohet menjëherë nga boksi i Valentino Rossit.

Saktësisht Marquezit dhe ekipit u është thënë: “Largohu ng: “Largohu nga këtu menjëherë, mos vini këtu pas asaj çfarë ka bërë ky”, u ka thënë miku i Rossit, Uccio Salucci. /Insporti.com

-->