Milan – Inter, formacionet zyrtare

Futboll 21 Shtator 2019 19:49

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Inter.

‘Derby della Madonnina’ ka marrë vëmendjen e kësaj të shtune, ku përballen dy ekipe me rivalitet të madh.

Të dyja ekipet nuk kanë mungesa të rëndësishme, mirëpo vlen të ceket fakti që kësaj radhe ‘Zikaltërit’ e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin duke marrë 9 pikë nga tre ndeshje.

Ndërkohë, ‘Rossonerët’ kanë një humbje dhe dy fitore.

Ndeshja fillon në orën 20:45, ndërsa më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare.

Milan – Donnarumma, Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Suso, Piatek, Leao.

Inter – 

-->