Milan-Inter: Formacionet zyrtare

Futboll 17 Mars 2019 19:33

Milani dhe Interi takohen në atë që njihet si “Derby Della Madonnina,” të dielën mbrëma me fillim nga ora 20:30.

Pritet të jetë një përballje tejet interesante, marrë parasysh edhe renditjen e këtyre dy skuadrave në tabelën e Serie A.

“Rossonerët” aktualisht janë të pozicionuar në vendin e tretë me 61 pikë, me një më shumë se Interi në të katërtin.

Më poshtë, formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Milan: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Calhanoglu

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Gagliardini; Politano, Lautaro Martinez, Perisic. /Insporti.com/

-->