Milan merret vesh me futbollistin e Sevillas

Futboll 30 Dhjetor 2018 09:47

Milan është shumë afër të arrijnë marrëveshje me sulmuesin Luis Muriel.

Sipas asaj që thuhet në mediat Italiane sulmuesi kolumbian Luis Muriel është shumë afër transferimit tek skuadra rosonore.

Thuhet se rosonerët kanë arritur marrëveshje me lojtarin, dhe tani ju mbetet vetëm të arrijnë marrëveshjen me klubin e Sevillas.

Sevilla dëshiron një marrëveshje ku është obligative blerja e lojtarit, ndërkohë Milan dëshiron të vendos në fund të sezonit për blerjen përfundimtare.