Milan – Parma, publikohen formacionet zyrtare

Futboll 02 Dhjetor 2018 11:42

Milani takohet në San Siro me Parmën në kuadër të xhiros së 14-të të Series A.

Milan futet në këtë takim pas një forme jo aq të mirë në Serie A, ku doli pa fitore në dy xhirot e fundit, mirëpo shënoi fitore të madhe në Ligën e Evropës.

Parma në anën tjetër ka bërë një edicion mjaft të mirë deri në këtë pikë dhe pozicionohet vetëm një vend mbrapa “rosonerëve”.

Kjo ndeshje fillon në ora 12:30. Këto janë formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma; Calabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Kessie, Jose Mauri, Bakayoko, Suso, Cutrone, Calhanoglu

Parma: Pas pak…