Milan – Torino, formacionet zyrtare

Futboll 09 Dhjetor 2018 19:38

Milani do të përballet sonte me Torinon në kuadër të xhiros së 15-të në Serie A duke filluar prej orës 20:30 në “San Siro”.

Skuadra e Gennaro Gattusos aktualisht është në pozitën e katërt me 25 pikë, aq sa ka edhe Lazio, mirëpo me rast fitoreje ndaj Torinos, atëherë do t’i afrohet Interit në një pikë diferencës.

Kurse Torino është në vendin e tetë në renditje me 21 pikë, aq sa kanë Roma, Atalanta, Sassuolo dhe Parma.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Milani i ka fituar dy ndeshje, tri kanë përfunduar pa fitues.

Milan:

Torino: Sirigu; Izzo, Nkoulou, Djidji; Aina, Meite, Rincon, Baselli, Ansaldi; Iago Falque, Belotti