Milani fiton edhe pa Ibran, lider në Serie A

Futboll 29 Nëntor 2020 17:17

Ka përfunduar takimi ndërmjet Milanit dhe Fiorentinës në “San Siro”.

Dy gola në pjesën e parë të takimit i kanë mjaftuar skuadrës së Milanit të arkëtoj tre pikë ndaj Fiorentinës.

Në minutën e 17-të, mbrojtësi “kuqezi”, Romagnoli kaloi në epërsi “Rossonerët” këtë takim.

Për ta ngritur epërsinë në 2:0 u përkujdes mesfushori, Kessie që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë në mintuën e 28-të.

I njëjti futbollist kishte mundësi të artë ta trefishonte epërsinë, kur në minutën e 40-të nuk shënoi nga penalltia, në takimin e vlefshëm për javën e nëntë në Serie A.

Gola në pjesën e dytë nuk pati dhe kështu Milani triumfoi duke e ruajtur vendin e parë.

“Kuqezinjtë” e Piolit kanë 23 pikë në vendin e parë dhe janë larg Interit dy pikë.

Kurse, Fiorentina zë vendin e 16-të në elitën e futbollit italian.

-->