Milani shokohet në minutën e 77-të në ndeshjen ndaj Bolognas

Futboll 18 Dhjetor 2018 22:10

Bologna dhe Milani po e zhvillojnë ndeshjen e mbetur të javës së 16-të në kampionatin italian.

Milan ka mbetur me 10-të futbollistë në fushë pasi që Bokayoko është përjashtuar nga loja në minutën e 77-të.

Rossonerët janë në vend të katërt në tabelë me 26 pikë, gjashtë më pak se Interi që pozicionohet një vend më lart.

Bologna renditet e 18-ta në tabelë dhe deri më tani i ka grumbulluar 11 pikë.

Mesfushori shqiptar Blerim Xhemaili ka hyrë në lojë në pjesën e dytë për Bolognan. /Insporti.com/