Momenti i aksidentit të frikshëm në Formula 1, dëgjohen fjalët e shoferit: Duan të na vrasin

Formula 1 13 Shtator 2020 16:37

Gara për çmimin e madh të Toskanës në Formula 1 ka filluar me një aksident të shumëfishtë.

Në xhiron e 6-të, në një aksident masiv janë përfshirë 4 makina.

Shoferët Giovinazi, Latifi, Magnusen dhe Sainz pas përplasjes kanë dalë të gjithë nga makinat dhe nuk kanë pësuar lëndime.

Menjëherë pas këtij aksidenti, në pistë ka hyrë makina e sigurisë.

Shkaktar i aksidentit ka qenë Verstapen që ka goditur nga pas Gaslin, teksa nga gara dolën 7 shoferë.

Një nga shoferët e përfshirë ka qenë edhe Grosjean, i cili ka shpërthyer në komunikimin radio me skuadrën e tij.

“Ka qenë një budallallëk i atij që ka qenë në fillim. Duan të na vrasin apo çfarë? Është idiotësia më e madhe që kam parë ndonjëherë”.

-->