Momenti kur Antonio Rudiger fyhet nga tifozët e Tottenhamit në baza racore dhe reagimi i tij

Futboll 22 Dhjetor 2019 23:49

Antonio Rudiger i ka akuzuar tifozët e Tottenham Hotspurit se e kanë fyer në baza racore.

Chelsea fitoi në udhëtim të Spurs me rezultat 2-0, derisa kishte një numër të incidenteve.

Mbrojtësi gjerman ka akuzuar tifozët e Tottenhamit që e kanë fyer në baza racore atë shkaku i rastit me Heung-min Son.

Koreano-jugori bëri një ndërhyrje në pjesën e dytë ndaj Rudigerit, derisa VAR ndikoi që ai të suspendohej nga fusha me karton të kuq.

Kjo gjë acaroi tifozët vendas dhe filluan të bënin fyerje racore në drejtim të anëtarit të the Blues.

Më pas, përgjegjësit në stadium i kërkuar falje Rudigerit dhe paralajmëruan se ajo gjë nuk do kalojë pa u ndëshkuar.

-->