Momenti kur Aro Muric bën gabimin dhe ia fal golin Gjeorgjisë

Futboll 12 Tetor 2021 21:29

Përfaqësuesja e Kosovës po zhvillon sonte ndeshjen ndaj Gjeorgjisë, në “Fadil Vokrri”, takim ky i parafundit në kuadër të fazës së grupeve, shkruan Insporti.

Kur po zhvillohet minuta e 10’të e takimit, Gjeorgjia ka arritur të kalojë në epërsi prej 1-0, me golin e mesfushorit Tornike Okriashvili.

Goli ka ardhur pas një gabimi qesharak të Aro Muriq.

Ja videoja:

Kujtojmë se, fitorja e vetme e deritashme e dardanëve erdhi pikërisht ndaj Gjeorgjisë, në fitoren minimale me golin e vetëm të Vedat Muriqit, muajin e kaluar.

-->