Momenti kur Chisora e nokautoi Parkerin

Boks 02 Maj 2021 09:04

Mbrëmë u zhvillua meçi mes boksierit nga Britania e Madhe, Dereck Chisora dhe atij nga Zelanda e Re, Joseph Parker, shkruan Insporti.

Lufta e zhvilluar në ‘Manchester Arena’ përfundoi pas 12 raundeve me fitore të Joseph Parker, pas vendimit të gjyqtarëve.  

Ndonëse, Dereck Chisora e humbi meçin, ai arrit që në sekondën e tetë të kësaj përballje ta nokautoi  Parkerin.

Shikoni videon:

-->