Momenti kur Distria Krasniqi e “shkatërron” xhudisten kineze dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Sporte luftarake 24 Korrik 2021 08:51

Xhudistes Distria Krasniqi iu kanë dashur vetëm disa sekonda për ta mundur kundërshtaren ka mundur edhe xhudisten nga Kina, Lin Chen Hao Tajpe.

Sfida e saj i zgjati vetëm 19 sekonda, duke arritur kështu ta mund kundërshtaren me Ippon.

Ajo tashmë do të ndeshet në gjysemfinale.

Tashmë janë publikuar edhe pamjet e përballjes së fundit të Krasniqit.

Momentin kur Distria e “demolon” xhudisten kineze mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

-->