Momenti kur Leo Messi ndëshkohet me të kuq, ‘grushton’ kundërshtarin

Futboll 17 Janar 2021 23:50

Athletic Bilbao e ka fituar Superkupën e Spanjës, pasi mposhti Barcelonën me rezultat 3-2 në një finale që shkoi në vazhdime.

Megjithatë, episodi më interesant i ndeshjes ndodhi në fund.

Leo Messi u ndëshkua me karton të kuq për herë të parë si lojtar i Barcelonës, pasi nuk e mbajten dot nervat dhe ‘grushtoi’ kundërshtarin.

Ky ishte kartoni i tretë i kuq në karrierën e tij si lojtar. /Insporti/

-->