Momenti kur Marku e nokautoi Chris Jenkins

Boks 02 Prill 2022 23:19

Florian Marku ka arritur ta mbrojë titullin IBF në peshat e lehta, duke nokautuar Jenkins në raundin e katërt.

“Luani” shqiptar pati një performancë të shkëlqyer dhe e ka treguar më së miri se përse ka statusin e kampionit.

Nga raundi i treti, Marku duket se mori zemër dhe vazhdoi me goditjen të fuqishme, ndërsa kampi i tij e motivoi me fjalët se po bënte një punë të mirë dhe duhej të vazhdonte të godiste me shpejtësi.

Raundi i katërt ishte fatal për Jenkins, pasi Marku ia doli ta nokautonte dhe ta mbronte titullin IBF në peshat e lehtë.

Ja momenti kur e nokautoi kundërshtarin:

-->