Momenti kur Nora Gjakova e mposht xhudisten serbe dhe fiton medaljen e bronztë

Sporte luftarake 08 Qershor 2021 18:15

Xhudistja e Kosovës, Nora Gjakova, është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Gjakova në luftë për medalje mposhti serben Marica Perishiqin.

Nora e ka administruar luftë në mënyrë të shkëlqyeshme, duke mos e lejuar në asnjë rrethanë serben që të befasojë.

Gjakova i dha leksion serbes 12 sekonda pa përfunduar sfida Gjakova siguron epërsinë dhe fitoren e madhe.

Një e arritur e madhe e xhudistes tonë që duket në kulm të karrierës pak javë pa filluar Lojërat Olimpike. 

-->