Momenti kur Usyk e shkatërroi Joshuan

Uncategorized 26 Shtator 2021 09:15

Joshua nuk ia doli mbrëmë ta mposhte boksierin ukrainas, Oleksandr Usyknë meçin që u zhvillua në kuadër të peshave të rënda në kategoritë WBA, IBF dhe WBO, shkruan Insporti.

Pas gjithsej 12 raundeve, me vendim unanim, Oleksander Usyk u shpall kampion i ri i botës në tri kategori, duke e rrëzuar nga froni Joshuan.

Në sekondat e fundit të meçit, Usyk pati një breshëri grushtash në drejtim të Joshuas, që e dërrmuan britanikun. 

VIdeoja:

-->