Momenti kur ylli i Chelseat e goditi me grusht Lewandowskin – ky ishte vendimi i gjyqtarit

Futboll 25 Shkurt 2020 22:56

Bayern Munich ka turpëruar Chelsea në ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Gjiganti gjerman shënoi fitore të thellë me rezultat 3:0. Sikur mos të mjaftone kjo paraqitje e dobët, mbrojtësi spanjoll Marcos Alonso u ndëshkua me karton të kuq.

Ai goditi me grusht sulmuesin polak Robert Leëandoëski gjatë një dueli.

Alonso do të mungojë në ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet në Gjermani dhe do të jetë një mision tejet i vështirë për futbollistët e Frank Lampard që të kualifikohen në çerekfinale. /Insporti.com/

-->