Monaco – PSG, formacionet startuese

Futboll 20 Mars 2022 12:08

Me fillim nga 13:00, Monaco do të përballet me PSG-në në Stade Louis II, shkruan Insporti.

PSG ka mposhtur Monacon në tre përballjet e fundit me të njëjtin rezultat 2-0.

Në tetë ndeshjet e fundit në të gjitha garat, lojtarët e mentorit belg, Philippe Clement kanë fituar vetëm një herë, gjë që i ka zbritur në vendin e tetë në tabelën e ligës dhe kanë rënë si nga Europa League ashtu edhe nga Kupa e Francës.

PSG po lufton për titull në Ligue 1, për shkak se u eliminuan nga Real Madridi prej Ligës së Kampionëve.

Aktualisht kuqeblutë kryesojnë renditjen e Ligue 1.

Formacionet startuese:

MonacoNubel; Aguilar, Disasi, Badiashile, Hendrique, Lucas, Tchouameni, Fofana, Martins, Golovin, Ben Yedder;

PSGDonnarumma; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Mendes; Danilo, Paredes, Verratti; Wijnladum, Mbappe, Neymar;  

-->