Morina paralajmëron luftë me Arbërinë deri në xhiron e fundit

Superliga e Kosovës 09 Maj 2021 19:50

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina është shprehur se skuadra e tij do të luftojë deri në ndeshjen e fundit për të siguruar mbijetesën edhe për një sezon në Superligë, raporton Insporti.com.

Morina pas ndeshjes me Drenicën, për mikrofonin e “Art Sport” deklaroi se është paska i zhgënjyer me barazimin por që nuk do të dorëzohen.

“Nuk arritëm ta mbanim rezultati, i cili ishte i duhuri për ne. Tashma na vështirësohen punët, por ende asgjë nuk ka përfunduar dhe Arbëria do të luftojë deri në xhiron e fundit”, përfundoi Morina.

Arbëria në ndeshjen e radhës takohet me Llapin, ndërkohë në xhiron e fundit takohet me Dritën.

Pas xhiros së 34-të, skuadra nga Dobraja e Lipjanit ka grumbulluar 37 pikë në pozitën e nëntë, pozitë kjo që dërgon në Ligën e Parë.

Deri në fund të kampionatit kanë mbetur edhe dy xhiro për t’u zhvilluar. /Insporti.com/

-->