Mourinho e quan legjendën e futbollit “trajnerin më të keq në histori”

Futboll 12 Mars 2018 16:16

Jose Mourinho ka bërë edhe një deklaratë sensacionale, një ditë para takimi të kthimit me Sevillan në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Trajneri portugez i Manchester United, sot në trening e ka pasur Zlatan Ibrahimovicin, por në fokus të portaleve gjithandej ka qenë për shkak të një polemike rreth formës së Marcus Rashfordit dhe për shkak se njërin prej lojtarëve më të mirë të gjeneratës së tij në Evropë, e ka quajtur “trajnerin më të keq në histori të Premier Ligës”.

 

Në fakt, ishte holandezi Frank de Boer, i cili më herët kishte thënë se Rashfordit nuk i konvenon një trajner is Mourinho, duke iu referuar stilit ë lojës së portugezit, por pas dy golave që Rashford i shënoi në derbin e fundjavës me Liverpoolin, Mourinho pohoi “Ajo që e thotë trajneri më i keq në histori të Premier Ligës për mua nuk ka fare lidhje. Nëse Rashford do të luante për Frankun do të mësohej me humbje sepse ai i ka humbur të gjitha ndeshjes, por Rashofrd është lojtar që dëshiron të fitojë ndeshje”.

Mournho më tej qartësoi se fjala është për një lojtar 20 vjeç, i coli mund të mos i luajë të gjitha ndeshjet, por Rashford është i lumtur në Man Utd.

Ndeshja e parë ndërmjet Sevillas dhe Man Utd kishte përfunduar pa gola dhe nesër në Old Trafford ekipi i Mourinhos hyn si favorit për fitore dhe plasman në çerekfinale.

-->