Mourinho e Conte duel deklaratash para derbit

Futboll 23 Shkurt 2018 14:14

Para ndeshjes të së dielës në Premier League, ku takohen Manchester United dhe Chelsea në “Old Trafford, ka pasur shkëmbim batutash nëpërmjet deklaratave të Jose Mourinho-s dhe Antonio Conte-s.

Conte ka ironizuar me Mourinho-s, se është trajner i cili jeton në sukseset e tij të së kaluarës.

Derisa Mourinho ka thënë se nuk ka nevojë të sillet si një kloun që të tregojë se ka pasion, duke potencuar se mund t’i kontrolloj emocionet e tij në mënyrë më të mirë se italiani, i cili kishte dalë jashtë kontrollit, në përballjen e tyre verbale në takimin e kaluar.

Ka vazhduar Conte duke aluduar në trajnerin portugez dhe gjestet e tij në të kaluarën me deklaratën “Njerëzit nuk e shohin veten, se çfarë gjestesh kanë bërë më herët”.

Mou në anën tjetër kundër përgjigjet më ashpër, duke i përmendur Conte-s kohën kur Juventus u pezullua nga Serie A për shkak të trukimeve dhe tha se nuk i ka ndodhur, e nuk mund t’i ndodh asnjëherë, që ai (Mourinho) të jetë i përfshirë të trukime të ndeshjeve.

Antonio Conte përfundon këtë duel deklaratash me një përgjigje për trajnerin e “Djajve të Kuq”, se e njeh mirë Mourinho-n nga e kaluara dhe ka qenë, e do të jetë gjithmonë, siç e ka quajtur Conte “njeri i vogël”.

-->