Mourinho flet pas pritjes spektakolare që iu bë në Giuseppe Meazza

Futboll 09 Shkurt 2022 09:55

Trajneri portugez, Jose Mourinho ka folur pas ndeshjes ndaj Interit dhe pritjen që iu bë në Giuseppe Meazza, shkruan Insporti.

Kjo ishte hera e parë që Mourinho e vizitoi Meazzan si kundërshtar, pasi e kishte fituar tripletën me Interin në vitin 2010.

“Mënyra se si u mirëprita, mënyra se si Zhang, Mortata dhe Javier Zanetti ma dhanë këtë dhuratë të mrekullueshme, njerëzit ishin super, ky është niveli emocional. Mund vetëm t’i falënderoj ata dhe të mos e fsheh asnjëherë faktin se raporti im me Interin është i përjetshëm. Nuk e fsheh dot këtë”, tha Mourinho pas ndeshjes.

Ai shtoi: “Megjithatë, unë erdha këtu për të fituar, erdha këtu  për të fituar për Romën dhe tifozët e Romës. Por nuk ishim në gjendje të fitonim”. 

Interi e mposhti Romën 2:0 me golat e Edin Dzeko dhe Alexis Sanchez, për të kaluar në gjysmëfinale të kupës.

-->