Mourinho ishte shumë pranë të marr drejtimin e kësaj Kombëtareje afrikane

Futboll 24 Dhjetor 2021 23:09

Një lajm befasues ka qarkulluar nëpër mediat italiane. Mourinho mund të ishte tani në drejtimin e kombëtares së Nigerisë.

Ka qenë vetë Presidenti i Federatës së Futbollit vendas, i cili tregoi këtë prapaskenë.

“Po sigurisht, bëmë një bisedë me Mourinho. Dhe Ministri i Sporteve foli me të dhe nuk mendoj që është diçka e keqe.”

Sipas mediave Nigeria i ofroi një kontratë të përkohshme, vetëm për kompeticionet brenda kontinentit dhe Mourinho e refuzoi.

-->