Mourinho iu reagon ashpër gazetarëve: Ka një arsye pse ne fitojmë shumë më tepër se ju

Futboll 04 Dhjetor 2021 22:10

Trajneri portugez, Mourinho nuk ishte në disponim për t’iu përgjigjur pyetjeve pas humbjes 3-0 ndaj Interit të shtunën.

Jose Mourinho refuzoi të bisedonte pas humbjes 3-0 të Romës në shtëpi kundër Interit dhe i tha një gazetari se ka një arsye “ne fitojmë shumë më tepër se ju”.

Ai tha se të qenit menaxher ishte shumë më e vështirë se gazetaria, duke çuar në hendekun e pagave.

Në vend që të përgjigjet për performancën e skuadrës së tij, ai mbajti një monolog të shkurtër dhe doli nga konferenca për shtyp.

“Puna juaj është shumë më e lehtë se e jona, prandaj ne fitojmë shumë më tepër se ju,” i tha menaxheri i Romës gazetarit të parë që u përpoq të bënte një pyetje.

Në monologun e tij, Mourinho tha: “I kërkoj falje studios, njerëzve në shtëpi që mund të jenë të interesuar për pyetjet e tyre.

“Interi është më i fortë se ne në kushte normale. Në kushte jo normale, ata janë shumë më të fortë se ne. Sezonin e kaluar, ata ishin 29 pikë përpara Romës. Sot, me lëndime dhe lojtarë të suspenduar, ishte shumë, shumë e vështirë.

“Potenciali ynë sulmues ishte praktikisht zero. Ishte shumë e rëndësishme të shënonim një gol, sepse do të kishim vetëm dy ose tre raste. Ne kishim tre dhe nuk shënuam.

“Kur luani me një mbrojtje që ka [Roger] Ibanez dhe të tjerë të ndryshëm në pozicione që nuk janë të zakonshmet e tyre, ju ende nuk mund të pësoni golin e parë dhe të tretë. Thjesht nuk mundesh.”

Skuadra e Mourinhos ka filluar të largohet ndjeshëm nga kryesimi i Serie A, me Romën tani 13 pikë prapa AC Milan.

-->