Mourinho: Komplimente Milanit, nuk flas për referim sepse ndëshkohem pastaj

Futboll 31 Tetor 2021 23:45

Trajneri i Romës, Jose Mourinho është deklaruar pas humbjes nga Milan.

“Rossonerët” arkëtuan pikët e plota ndaj Milanit duke fituar me rezultat të ngushtë 1 – 2,

Pas ndeshjes, Mourinho i zemëruar nuk pranoi të flet për referimin, derisa i uroi fitoren Milanit.

“Komplimente për Milanin. Nuk dua të them asgjë tjetër, sepse pastaj nuk do jem në stol javën tjetër”.

“Jam i zemëruar për respektin që nuk iu tregua tifozëve të Romës. Nuk luajtëm mirë, por lamë gjithçka në fushë. Ne kemi respektin, të tjerët jo dhe kjo me zemëron. Kjo është e gjitha”, deklaroi ai.

Ndërkohë, për Mourinhon kjo ishte humbja e parë në shtëpi në Seria A, pas plotë 43 ndeshjeve i pamposhtur si vendas në kampionatin italian.

-->