Mourinho nuk e ka harruar Granit Xhakën

Futboll 12 Janar 2022 11:24

Xhaka vazhdon të jetë një opsion për Jose Mourinhon

Roma është duke planifikuar që të ringjallë interesimin për mesfushorin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, sipas Gazzetta dello Sport.

29-vjeçari ishte objektivi kryesor i Jose Mourinhos verën e kaluar, por përfundoi duke rinovuar kontratën me Topçinjtë në fund të gushtit.

The José Mourinho Xhaka Comment Raises Questions

Mourinho ende e ka në listë Xhakën dhe dëshiron ta ribashkojë me Ainsley Maitland-Niles te Roma.

Xhaka ka kontratë me Arsenalin deri në qershor të 2024.

-->