Muriqi më i paguari – ja pagat e shqiptarëve në Serie A

Futboll 29 Shtator 2021 18:59

Kohëve të fundit është rritur numri i futbollistëve shqiptarë që po aktivizohen në elitën e futbollit italian, Serie A.

Gjegjësisht, ka shumë futbollistë të Shqipërisë dhe Kosovës që luajnë në skuadra të ndryshme në Serie A.

Por, cili është momentalisht futbollisti shqiptar më i paguar në Serie A?

Vendi i parë i takon Vedat Muriqit, i cili te Lazio në vit fiton 2.2 milionë euro.

Ndonëse po luan shumë pak, reprezentuesi i Kosovës fiton më së shumti nga futbollistët shqiptarë.

Tri vendet vijuese i zënë Elseid Hysaj, Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani me 1.8 milionë euro pagë vjetore.

Për më shumë, listën e futbollistëve shqiptarë më të paguar e gjeni më poshtë:

-->