Muriqi në Lazio, kështu e uroi Shaqiri në Instagram

Kombëtarja 15 Shtator 2020 22:56

Vedat Muriqi është bërë edhe zyrtarisht futbollist më i ri te skuadra e re Lazio.

Muriqi u bashkua me Lazion nga Fenerbahce me një çmim prej 18 milionë euro (+2 milionë bonuese) dhe kontratë që e mbanë atë në Itali për 5 vite.

Në mesin e shumë futbollistëve që e kanë uruar Muriqi, ka qenë edhe mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ai shkruan në gjuhën italiane: “In bocca al lupo vedoo”, që në shqip do të thotë: “Paç fat Vedo”.

-->