Muriqi tregon gjendjen e tij pas lëndimit

Kombëtarja 09 Nëntor 2019 14:50

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për lëndimin, të cilin e pësoi të premten gjatë ndeshjes Fenerbahce – Kasimpasa.

Muriqi pësoi një lëndim në këmbë kurse pas ndeshjes foli rreth këtij lëndimi duke thënë “Kam dhimbje dhe më duhen disa ditë për të pushuar”.

Vedat Muriqi arriti t’i shënojë dy gola në këtë ndeshje dhe po ashtu 7 gola në 11 ndeshje të luajtura në ligën turke.

-->