Mustafi transferohet në Fenerbahce?

Futboll 05 Prill 2021 12:57

Shkodran Mustafi pritet të largohet nga Schalke 04 vetëm pas gjashtë muajve qëndrimi në klubin gjerman, raporton Insporti.com.

Mustafi në afatin kalimtar të janarit u transferua nga Arsenali, por forma e dobët ka bërë që ai ta mendojë largimin.

Gjendja kritike e klubit, por edhe përformanca aspak e mirë e mbrojtësit, si brenda dhe jashtë fushe po dërgojnë lojtarin drejt një largimi më të shpejtë nga se ishte menduar.

Sipas mediave gjermane, Mustafi mund t’i bashkohet Ozil te Fenerbahce.

Mbrojtësi mund të kalojë si lojtar i cili gjatë afatit kalimtar të verës, pasi kontrata me klubin aktuale është vetëm 1 vjeçare. /Insporti.com/

-->