Nadal është finalist i French Open, mposhtë bindshëm Federerin

Tenis 07 Qershor 2019 15:32

Rafael Nadal ka kaluar në gjysmëfinale të French Open, pasi mposhti në çerek-finale Roger Federerin bindshëm, 3-0 në sete.

Setin e parë spanjolli e mbylli, 6:3, të dytin 6:4 dhe setin e tretë dhe të fundit shumë lehtë 6:2.

Kështu Nadal me këtë triumf kalon në finale të French Open, derisa Federer përshëndetet nga kjo garë.

Në gjysmëfinalen tjetër takohen, Novak Djokovic – Dominic Thiem./Insporti

-->