Nadal në gjysmëfinale të turneut që nuk e ka fituar kurrë

Tenis 20 Nëntor 2020 14:12

Rafael Nadal me një fitore kundër grekut Stefano Tsitsipas kaloi në gjymsëfinale të turneut ‘Masters ATP’ në Londër.

Spanjolloi festoi falë fitores 2:1 në sete (6:4, 4:6, 6:2), dhe kështu nuk lejoi Tsitsipas të mbroje titullin e fituar vitin e kaluar.

Nadal në gjysmëfinale do të takohet me rusin Daniil Medvedev, dhe në gjysmëfinalen tjetër takohen Gjokoviq me Zverev.

Kujtojmë se këtë turne Nadal nuk ka arritur ta fitojë asnjëherë gjatë karrierës së tij. /Insporti/

-->