Napoli ndalet nga Sassuolo – ja si u vlerësua Rrahmani

Futboll 01 Dhjetor 2021 22:49

Skuadra e Napolit është ndalur në barazim 2-2 nga Sassuolo, shkruan Insporti.

Golat për ‘Napolitanët’ i shënuan Fabian Ruiz dhe Dries Mertens, kurse për vendasit realizun Gianluca Scamacca dhe Gian Marco Ferrari.

Për Napolin titullar ishte mbrojtësi ‘dardan’, Amir Rrahmani, i cili zhvilloi 90 minuta, dhe nga Sofascore u vlerësua me notën 6.5

Napoli tani ka 36 pikë në vendin e parë, ndërsa Sassuolo ka 19 sosh në pozitën e 12-të.

/Insporti

-->