Napoli vendos për të ardhmen e Hysaj

Futboll 06 Janar 2020 15:15

Napoli ka ndërruar mendje sa i përket çështjes të mbrojtësit të Kombëtarës së Shqipërisë, Elseid Hysaj, shkruan Insporti.com.

Hysaj gjatë periudhës së trajnerit italian, Carlo Ancelotti nuk kishte hapësira në formacionin titullarë dhe kërkonte largimit, mirëpo me ardhjen e Genaro Gatussos në bankinën e napolitanëve gjërat kanë ndryshuar.

Lëndimet e Malcuit dhe Ghoulam kanë ndikuar që Hysaj të dëshmojë përsëri vlerat e tij. /Insporti.com/

-->