Nate Diaz sulmon McGregorin pas incidentit të sotëm

Sporte luftarake 05 Prill 2018 22:30

Nate Diaz ka reaguar pasi incidentit të shkaktuar sot nga Conor McGregor, në sallën e sportve Barclay’s Center në Neë York. Për incidenti ku Conor McGregor çmendet duke gjuajtur gjë sende në drejtim të minubusit ku gjindej Khabib Nurmagomedov, Nate Diaz në Tëitter ka thënë:

“Nuk është dashur që Conor të reagoj ashtu pasi Khabib kishte qenë mik i mirë më të. Çfarë ka menduar se mos të sillet ashtu kundër një fillestari. Ai pastaj nuk ka lëvizur nga minibusi, juve iu është montuar loja”, ka thënë Diaz.

Departamenti i Policisë së Nju Jork ka lëshuar urdhërarrest për Conor pas inicidentit të sotëm

Ai më pas ka thënë se me ekipin e tij i ka rrahur të dy kampet e McGregor dhe Nurmagomedov.

“Unë ka shpërndarë goditje në të dy këta dhe ekipet e tyre. Nuk është punë e imja kjo, vetëm thash”, ka përfunduar në Twitter, Nate Diaz.