Ndërhyrje brutale dhe sherr në takimin e Ligës së Kampionëve

Futboll 08 Prill 2021 11:49

 Philadelphia Union ka triumfuar ndaj Saprissa në takimin e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve të CONCACAF, raporton Insporti.

Kacper Przybylko shënoi golin e vetëm të takimit që u zhvillua në  San Jose, Costa Rica.

Fundi i takimi ishte i nxehur, kur mbrojtësi i Saprissa, Ricardo Blanco Mora bëri një ndërhyrje brutale ndaj Kai Wanger të Philadelpias.

Për çudit, gjyqtari e ndëshkoi vetëm me karton të verdhë, edhe pse një ndërhyrje e tillë duhej sanksionuar me karton të kuq./Insporti.com/

-->