Ndeshja e rëndësishme me Romën, Juventusi me mungesa të mëdha

Futboll 17 Tetor 2021 15:31

Juventusi do të përballet me Romën në kuadër të javës së tetë të Serie A, por Allegri do të ketë disa mungesa të rëndësishme.

Tek “Zonja e Vjetër” do të vazhdoj të mbetet jashtë Paulo Dybala, gjersa këtë sfidë do të humbasë edhe mbrojtësi holandez Matthijs de Ligt i cili ka një lodhje e lehtë e muskujve që e mban atë në dyshim edhe për ndeshjen ndaj Zenit në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë është kthyer sulmuesi Alvaro Morata dhe mund të luajë nga fillimi.

Skuadra e ftuar e Juventusit:

Portierët: Szczesny, Pinsoglio, Perin

Mbrojtësit: De Sciglio, Chiellini, Danilo, Cuadrado, Alex Sandro, Pellegrini, Bonucci, Rugani

Mesfushorët: Arthur, Ramsey, McKennie, Bernardeschi, Chiesa, Locatelli, Bentancur, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Kean, Kaio Jorge

Ndeshja do të fillojë nga ora 20:45 në “Allianz Stadium”.

-->